Infoservis ze světa mezi dvěma jazyky pro naše zákazníky

Dvojí jubileum: 1 rok blogu, 11 let firmy

neděle, 24. 9. 2006| Radim Sochorek| Trvalý odkaz | Kategorie: Sdělení
Radim Sochorek
Zítra, 25. září, oslavíme dvojí jubileum: Před rokem byl oficiálně spuštěn tento weblog a zároveň je tomu již 11 let, co jsme na trhu překladatelských služeb.

Weblog ze světa mezi dvěma jazyky jako platforma, přinášející informace ze světa jazyků a překladu na jedné straně a novinky z našeho okolí na druhé straně, si za rok existence našel své publikum. Jeho články si každý měsíc přečtou tisíce čtenářů.

www.sochorek.czBlog žije již od počátku dvojím životem. Obě jeho mutace, česká a německá, zpravidla nejsou pouhým vzájemným překladem. Výběr článků i jejich obsah jsou přizpůsobeny cílovému publiku; bylo by nošením dříví do lesa vysvětlovat českým čtenářům známé souvislosti, o kterých zahraniční čtenáři naopak nemají tušení. Články v české mutaci se pak zabývají tématy, které jsou v zahraničí důvěrně známé, v českých médiích ale stojí na okraji pozornosti nebo jsou zcela ignorovány.

Ve stejný den v roce 1995 byla založena firma Mgr. Radim Sochorek. Od samotného počátku jsme zaměřeni na poskytování kvalitních překladatelských služeb v jazycích češtině, němčině a nizozemštině. Za dobu působení na trhu jsme si vybudovali profesionální kompetenci a pomohli zákazníkům překonat nesčetné jazykové bariéry. Překládání mluveného a psaného slova pro naše zákazníky v tuzemsku i zahraničí není pro nás pouhým zaměstnáním, ale je a zůstane i do budoucna naším povoláním.
Všechna práva vyhrazena. Copyright © Radim Sochorek, 1999–2020

Archiv Informačního servisu ze světa mezi dvěma jazyky, který od r. 2005 vydával v české a německé mutaci pro své zákazníky profesionální tlumočník a překladatel Mgr. Radim Sochorek (sochorek.cz).

Počet článků v české verzi: 912