Infoservis ze světa mezi dvěma jazyky pro naše zákazníky

Jazykové funkce v Office 2007: Kontrola gramatiky

pondělí, 26. 3. 2007| Radim Sochorek| Trvalý odkaz | Kategorie: Software
Radim Sochorek
Nechat si v češtině zkontrolovat gramatiku bylo v dřívějších verzích Office možné až po doinstalování doplňků. Nová verze Office 2007 přichází na trh již včetně této další užitečné jazykové funkce, doplňující kontrolu pravopisu.

Kontrola gramatiky v Office 2007

Potenciální porušení gramatických pravidel je v textu vyznačeno zeleným podtržením a navrhovaná oprava se objeví po kliknutí na inkriminované místo pravým tlačítkem myši. Kontrola gramatiky odhalí relativní drobnosti jako přehlédnutou čárku nebo zbytečně velkou mezeru mezi slovy, poradí ale i v případě složitějších prohřešků.

Je možné také spustit dialogové okno kontroly pravopisu a gramatiky, kde jsou obě funkce integrovány. Ve Wordu je příslušné tlačítko, označené jako Pravopis a gramatika, v kartě Revize, v Outlooku je najdeme v kartě Zpráva, kde se skrývá pod tlačítkem Pravopis - Pravopis a gramatika.
Všechna práva vyhrazena. Copyright © Radim Sochorek, 1999–2020

Archiv Informačního servisu ze světa mezi dvěma jazyky, který od r. 2005 vydával v české a německé mutaci pro své zákazníky profesionální tlumočník a překladatel Mgr. Radim Sochorek (sochorek.cz).

Počet článků v české verzi: 912