Infoservis ze světa mezi dvěma jazyky pro naše zákazníky

Norský slovník on-line

středa, 11. 2. 2009| Radim Sochorek| Trvalý odkaz | Kategorie: Slovníky
Radim Sochorek
Pro méně obvyklé jazyky existuje v češtině omezené množství slovníků, proto je často nutné používat zahraniční slovníky s jiným překladovým jazykem než češtinou. Tuto možnost nabízí i norsko-německý a německo-norský on-line slovník Heinzelnisse.

Heinzelnisse - norský slovník online

Vedle standardní možnosti vyhledávání ve slovníku obsahují jeho stránky jazykové hry, fráze, vysvětlení gramatiky a výslovnosti i informace o norských reáliích. Potřebujete-li se poradit o jazykovém problému, můžete se obrátit na dvojjazyčné fórum.

Heinzelnisse existuje i v offline verzi jako software, naprogramovaný v multiplatformní Javě. Přímo na stránkách slovníku je možné si tento program stáhnout.

Historie Heinzelnisse je velmi prozaická: při učení norských slovíček vznikala stále větší databáze, která se stala základem nynějšího slovníku. Slovní zásoba neustále roste, základem pro její rozšiřování jsou zaslané návrhy od uživatelů.


Všechna práva vyhrazena. Copyright © Radim Sochorek, 1999–2020

Archiv Informačního servisu ze světa mezi dvěma jazyky, který od r. 2005 vydával v české a německé mutaci pro své zákazníky profesionální tlumočník a překladatel Mgr. Radim Sochorek (sochorek.cz).

Počet článků v české verzi: 912