Infoservis ze světa mezi dvěma jazyky pro naše zákazníky

Novinky Google Translate: překlad externích dokumentů a stránek z lišty

pátek, 17. 7. 2009| Radim Sochorek| Trvalý odkaz | Kategorie: Software
Radim Sochorek
Google Toolbar 6.2, který rozšiřuje internetový prohlížeč Microsoft Explorer o funkce propojené se službami Googlu, umožňuje po nainstalování kliknutím na tlačítko "Přeložit" překlad aktuálně zobrazené stránky do některého z 40 jazyků prostřednictvím služby Google Translate.

Google Toolbar s funkcí překládání
Funkce překládání na novém Google Toolbaru

Při návštěvě stránky v jiném jazyce než je jazyk Google Toolbaru se v záhlaví aktivní stránky zobrazí hlášení: "Tato stránka je v jazyce (název jazyka). Chcete ji přeložit pomocí lišty Google Toolbar?". K originální verzi stránky se můžete kdykoliv vrátit kliknutím na tlačítko "Zobrazit originál".

Navštěvujete-li stránky v některém cizím jazyce častěji, můžete si v možnostech Google Toolbaru také nastavit automatizovaný překlad všech stránek v tomto jazyce bez dalšího dotazování.

Google Translate nyní také umožňuje načtení externích souborů ve formátu MS Wordu, PDF, RTF nebo TXT z disku počítače. Na úvodní stránce Google překladače najdete odkaz "nahrajte dokument". Zadáte cestu k souboru, případně upravíte jazykovou kombinaci a kliknete na tlačítko "Přeložit". Výstupním formátem překladu je neformátovaný text na obrazovce.

Všechna práva vyhrazena. Copyright © Radim Sochorek, 1999–2020

Archiv Informačního servisu ze světa mezi dvěma jazyky, který od r. 2005 vydával v české a německé mutaci pro své zákazníky profesionální tlumočník a překladatel Mgr. Radim Sochorek (sochorek.cz).

Počet článků v české verzi: 912